Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dyskusja o górkach czechowskich. Padła propozcja: referendum

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 grudnia 2016 r. o 12:12 Powrót do artykułu
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A tak właściwie, to co ja, zwykły mieszkaniec coraz bardziej zatłoczonego i zasyfionego spalinami Lublina będę miał z tego, że TBV zabetonuje i obstawi wieżowcami Górki Czechowskie pozostawiając trochę trawy i jakąś ścieżkę w wąwozach? Ludzie, którzy w czasach słusznie minionych zajmowali się planowaniem miast (teraz takiego zawodu już chyba nikt nie wykonuje) uznali, że teren ten należy pozostawić niezabudowany, gdyż ma to znaczenie dla jakości powietrza. Wniosek nasuwa się jeden, zmiana MPZP na korzyść developera może przynieść dla mnie i zdecydowanej większości mieszkańców Lublina tylko szkody. Prawdę powiedziawszy mam w głębokim poważniu, za ile TBV kupiło ten teren. Nie bardzo mi się jednak podoba, gdy ktoś chce robić super interesy moim kosztem. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie się wyprowadzić na wieś, bo życie w spalinach i nieustannym hałasie, jakie nam fundują ratuszowi rozwijacze stanie się nieznośne.
Jak to co? 65 hektarów wreszcie miejskich a nie prywatnych terenów, na których będzie można urządzić park, to mało? Gra warta świeczki, tak uważam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję, aby TBV najpierw zrobiło park na tych 60 hektarach. Jak nam się spodoba to dopiero wtedy będzie można zastanawiać się co zrobić z pozostałym terenem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zostawcie Górki w spokoju. "Park" otoczony ze wszystkich stron blokami? Górki to unikalny teren, schronienie dla dzikich zwierząt, dająca możliwość odetchnięcia prawdziwą przyrodą w środku miasta. Po zbudowaniu osiedla zostanie z niego zaorany kawałek zieleni, otoczony milionem placów zabaw i boisk, zapewne z zakazem wprowadzania zwierząt, bo psiarzy w Lublinie traktuje się jak trędowatych (a wybieg na Koncertowej nadal nieoddany). Nie park a osiedlowy skwerek. "Idealne" miejsce na odpoczynek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem z Czechowa i  miałam okazję się przekonać, jak wyglądała ankieta na zlecenie TBV - kobieta ją prowadząca zadawała pytania w tak podchwytliwy sposób, że nawet odpowiedzi osoby kompletnie przeciwnej zabudowie górek pasowały do koncepcji TBV! Także taką ankietą mogą sobie co najwyżej ściany wytapetować, taka jest jej wartość merytoryczna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sam dokonujesz samozaorania trolu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
shar napisał:
Jestem z Czechowa i  miałam okazję się przekonać, jak wyglądała ankieta na zlecenie TBV - kobieta ją prowadząca zadawała pytania w tak podchwytliwy sposób, że nawet odpowiedzi osoby kompletnie przeciwnej zabudowie górek pasowały do koncepcji TBV! Także taką ankietą mogą sobie co najwyżej ściany wytapetować, taka jest jej wartość merytoryczna.
po co ta ściema i próba zdyskredytowania ankiet? byli u mnie i nie było w nich nic podchwytliwego, proste pytania o oświetlenie górek, bezpieczeństwo czy w końcu park
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakiś ekoterrorysta tu trolluje, widziałem ankietę na własne oczy i nie było w niej żadnych podchwytliwych pytań
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bloki + park - mi pasuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja jestem z Czechowa i chciałbym parku, nawet jeśli jego powstanie wiązałoby się z budową osiedla. Dość byle jakości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ankiety pokazały, że mieszkańcy chcą zielonych terenów i bloki im nie straszne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Propozycja TBV jest rozsądna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
raczej deweloperoterrorysta bawi ludzi bajkami o jakiś ankietach. Ludzie nie mogli sie nawet dowiedzieć kto pyta. Mysleli ,że to policja lub straż miejska. Wstyd. Dorosli ludze myślą, że jak jescze jakiś wynajęty bedzie o tym trąbił to jakis frajer uwierzy. KOMEDIA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to nie miejsce na kolejne duze osiedle. nie bez powodu dawni miejscy planiści zarezerwowali te tereny na park. MIasto i ludzie stracą. Nie tylko mieszkancy Czechowa, ale całe miasto, w którym powietrze się pogorszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
propozycja TBV ofiarowania im przez miasto prezentu w postaci zmiany planu JEST ŚMIESZNA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Propozycja TBV= zmieńcie nam MPZP żebysmy mogli wybudowac nowebloki..duzo nowych, gęsto połozonych wysokich blokow, a my wam ofiarujemy za to, za złotówkę tereny na których wy będziecie mogli sobie zrobic park i sobie o niego mogli dbać. Do tych nowych bloków będzie dojeżdzało minimum 4000tys samochodów, ale sie tym nie martwcie, dacie sobie z tym rade, w waszym parku będzie mozna tak super odpocząc że to zrekompensuje wam wszystkie straty!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miasto powinno uchwalić ponownie obecne studium zagopodarowania na tym terenie a potem dostosować do tego nowy MPZP dla tego terenu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nowe bloki= nowe szkoły, nowe przedszkola, nowa szkoła, nowy kościół. Kto zbuduje te przybytki i gdzie? Czy ta sama kwestia na Czubach jeszcze niczego włodarzy nie nauczyła? znowu będziemy za chwile zmieniać dzialki? zabierac ludziom na Tatarach, albo na LSMie skwer żeby oddac deweloperowi wzamian za miejsce na szkołę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chodzą słuchy, że na wczorajszą debatę PIS przysłał swoją bojówkę????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ekodzielnica to trafiony pomysł. Trzymam kciuki, żeby się udało zrealizować ten projekt bo mieszkańcy Czechowa na niego zasługują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...